دسته‌بندی نشده

بیسیم های واکی تاکی دیجی بیسیم و بهترین بیسیم های دیجی بیسیم برای کوهنوری

بیسیم برای کوهنوردی

بیسیم های واکی تاکی دیجی بیسیم

بیسیم واکی تاکی نوعی دستگاه رادیویی دو طرفه است که علاوه بر اینکه می تواند امواج را دریافت کند، خاصیت فرستندگی امواج را نیز دارا می باشد.

بهترین بیسیم های دیجی بیسیم برای کوهنوری

کوهنوردی یک رشته ورزشی است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. افراد مختلف به صورت انفرادی و خانوادگی و یا در غالب گروه های کوهنوردی حرفه ای به انجام این ورزش مشغول هستند. در گروه های حرفه ای کوهنوردی، یکی از ملزومات مورد نیاز برای هر فرد، استفاده از بیسیم های ارتباطی می باشد تا در صورت مفقود شدن و یا عدم دید نسبت به همگروه های خود بتواند از آن استفاده نماید.

از دیگر زمینه هایی که این نوع بیسیم ها کاربرد دارند، در کارخانجات و واحدهای ساخت برج و دیگر واحد های عمرانی می باشد.

در میان انواع بیسیم هایی که کوهنوردان و دیگر کاربران از آن برای صعود های خود استفاده می کنند، بیسیم های واکی تاکی دارای کاربرد بسیاری است. به دلیل محبوبیت بالای بیسیم واکی تاکی و برای انتخاب بهترین بیسیم برای کوهنوردی، تصمیم گرفتیم تا به بررسی این نوع بیسیم ها بپردازیم.

بیسیم واکی تاکی چیست؟

بیسیم واکی تاکی همان طور که گفته شد، یک دستگاه رادیویی دو طرفه است که قابلیت ارسال و دریافت امواج رادویی را دارد. در این نوع بیسیم ها با تبدیل صدا به فرکانس و فرکانس به صدا، پیام های صوتی افراد از طریق بیسیم جا به جا می شود.

بیسیم واکی تاکی در چه مشاغلی کاربرد دارد؟

 • تالار های پذیرایی
 • گروه های کوهنوردی و گروه های گردشگری که به مکان هایی می روند که که تلفن همراه آنتن نمی دهد.
 • شهرداری ها
 • کارخانجات صنعتی و تولیدی
 • بیمارستان ها و مراکز درمانی
 • مراکز ورزشی و استادیوم ها
 • مراکز صنعتی و کارگاه های ساختمانی
 • و …

بهترین بیسیم برای کوهنوردی چه نوع بیسیمی است؟

معیار های مختلفی برای انتخاب یک بیسیم خوب برای کوهنوردی می توانند وجود داشته باشند. از جمله:

 • برد بیسیم
 • کیفیت قطعات آن
 • وزن بیسیم
 • کیفیت صدا
 • میزان نگه داری شارژ بیسیم
 • ظاهر زیبا

اگر به دنبال خرید بیسیم هستید و از انواع مختلفی که در بازار وجود دارد، نمی دانید کدام یک را انتخاب نمایید، مقایسه ویژگی های ذکر شده می تواند شما را در انتخاب بیسیم خوب برای کوهنوردی یاری کند.

ویژگی های بیسیم واکی تاکی از نظر دیجی بیسیم

بیسیم های واکی تاکی یکی از انواع بیسیم هایی است که در کوهنوردی و ورزش های این چنینی کاربرد زیادی دارند. ویژگی های زیادی باعث شده اند تا این نوع بیسیم ها کارایی بهتری نسبت به سایر انواع بیسیم ها داشته باشند. در زیر به تفضیل در مورد این ویژگی ها برای شما توضیحاتی را ذکر خواهیم نمود.

برد و آنتن دهی مناسب بیسیم واکی تاکی

میزان برد و آنتن دهی یک بیسیم از ویژگی های اصلی آن به شمار می آید. هرچه توان و قدرت یک بیسیم بیشتر باشد، میزان برد آنتن نیز بیشتر خواهد بود اما محدودیت هایی از نظر میزان آنتن دهی وجود دارد که در بیسیم های مختلف متفاوت است. البته عوامل فیزیکی مثل کوه و جنگل و غیره نیز می توانند بر میزان برد آنتن بیسیم تاثیر بگذراند. بیسیم واکی تاکی در مقایسه با سایر انواع بیسیم ها دارای برد آنتن خوب و قابل قبولی هستند.

کیفیت قطعات بیسیم

از دیگر ویژگی های ممتاز بیسیم های واکی تاکی دیجی بیسیم، کیفیت بالای قطعات آن و مقاومت بالای بیسیم در برابر ضربه و فشار می باشد. شرایط استفاده از بیسیم ها معمولا به گونه ای است که بیشتر در معرض ضربه و فشار و عواملی مثل گرما و سرما هستند. کیفیت قطعات بیسیم نقش بسیار مهمی در طول عمر استفاده از آن دارد. بیسیم واکی تاکی دیجی بیسیم با در نظر گرفتن این شرایط، دارای جنس مناسب و محکم می باشد.

اندازه مناسب در کنار سبک بودن

بیسیم واکی تاکی دیجی بیسیم به گونه ای طراحی شده است که برای کاربران به راحتی قابل استفاده است و اندازه بزرگی ندارد که در کیف و یا حتی در جیبتان جا نشود.

کیفیت صدا و میزان نگه داری شارژ توسط باتری بیسیم

در محیط های شلوغ و پر سروصدا، به خصوص در محیط هایی مثل کارخانه و یا کارگاه مصالح ساختمانی، سر و صدای زیاد می تواند مانعی برای برقراری ارتباط شما باشد. بیسیم واکی تاکی با تولید صدای مناسب و با کیفیت برای حل این معضل گزینه مناسبی می باشد.

مورد دیگر شارژ باتری بیسیم می باشد که در مواقعی که شما به برق دسترسی ندارید از اهمیت بسیاری برخوردار است. باتری این نوع بیسیم ها با شارژ مناسب و اصولی، می تواند مدت زمان مناسبی برای استفاده شما فراهم نمایند.

ظاهر مناسب

مورد آخر در مورد ویژگی های منحصر به فرد بیسیم های واکی تاکی دیجی بیسیم، ظاهر مناسب و شیک آنها است. بیسیم ها اگر خیلی بچه گانه باشند و یا برعکس خیلی به بیسیم های نظامی شباهت داشته باشند، می توانند برای شما آزاردهنده و دردساز شوند.

بیسیم های واکی تاکی چطور کار می کند؟

با همه ویژگی های خوبی که برای این نوع بیسیم ها گفته شد، در ذهن همه ما یک سوال ایجاد می شود که بیسیم های واکی تاکی چطور کار می کند؟ برای دریافت پاسخ این سوال توجه شما را به ادامه مطالب جلب می کنم.

بیسیم واکی تاکی نوعی دستگاه رادیویی دو طرفه (two-way radio) می باشد که علاوه بر اینکه می تواند امواج را دریافت نماید، قابلیت ارسال امواج را نیز دارد. دو فرد در یک فرکانس مشخص، می توانند از طریق این نوع بیسیم ها با یکدیگر ارتباط صوتی برقرار کنند. برای این کار، فرد اول با فشار دادن دکمه ارسال پیام بر روی بیسیم، پیام صوتی خود را به دستگاه می دهد. دستگاه این پیام صوتی را به امواج رادیویی تبدیل کرده و در فرکانس مشخص ارسال می نماید. دستگاه بیسیم دوم این پیام رادیویی را در فرکانس مورد نظر دریافت می کند و پس از تبدیل آن به انرژی صوتی، از طریق دستگاه پخش می نماید. در برخی از انواع بیسیم ها، وسیله ای برای تقویت این امواج نیز وجود دارد که به آن ریپیتر یا تقویت کننده نیز می گویند.

برای عملکرد صحیح بیسیم واکی تاکی، روشن بودن هر دو بیسیم و تنظیم آنها بر روی فرکانس مشترک ضروری می باشد.

سوال: چرا باید از دیجی بیسیم خرید کنیم؟

هدف وب سایت دیجی بیسیم و مقالات منتشر شده در آن مشاوره رایگان و خرید مطمئن و بالا بردن اطلاعات درباره بیسیم های واکی تاکی و نحوه کارکرد آنها می باشد.

برای مشاوره رایگان و پاسخ به سوالات خود با شماره ۰۹۱۹۱۹۱۵۳۰۰ (مهندس شکوری) تماس بگیرید .

اطلاعات جدید و پست های ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *